loading...

كارخانه فرش اريا مهر كاشان

بازدید : 1
سه شنبه 10 تير 1399 زمان : 10:37

فرش مناسب پارکت

امروزه پارکت به دلیل مزایای زیادی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. مزایایی از قبیل سازگاری با محیط زیست، مقرون به صرفه بودن، نصب آسان، قابلیت جدا سازی تایل ها و نصب مجدد در مکانی دیگر (هر یک از قطعات کف پوش تایل نام دارد)، دوام بالا، قابلیت استفاده در مکان های مختلف مثل خانه، اداره، فروشگاه و... و مزیت های بسیار دیگر که باعث شده تا افراد به جای استفاده از کف پوش های دیگری چون سنگی، سرامیکی، پی وی سی، کاشی و دیگر کف پوش ها از پارکت ها استفاده کنند. ضمن این که پارکت یکی از مواردی است که زیبایی منحصر به فردی به خانه می بخشد و باعث جلب توجه خود و دیگر دکوراسیون منزل می شود.

اما از آن جایی که ایرانی ها معتقدند که حتما یک فرش باید در منازل شان وجود داشته باشد، بر آن شدیم تا شما را با نحوه ی انتخاب فرش مناسب پارکت آشنا کنیم. تا حدودی هم این عقیده درست است. زیرا فرش تا حدی می تواند به حفظ و دوام کف پوش خانه کمک کند. چون زمانی که از فرش روی پارکت استفاده می کنید، فرش به عنوان محافظ عمل کرده و دیگر اجازه نمی دهد تا گرد و غبار و رطوبت به سطح کف پوش برسد. حتی اگر وسایل سنگینی را در دکوراسیون تان جای داده اید، فرش جلوی صدمه رساندن پایه ها و سنگینی آن ها را می گیرد و کمترین آسیب و خراشی به پارکت شما خواهد رسید.

پس اگر شما هم در منزل تان به جای کف پوش های سنگی و سرامیکی از پارکت استفاده می کنید، این مقاله را دنبال کنید تا با پهن کردن فرشی نامناسب از زیبایی دکوراسیون و پارکت تان کاسته نشود.

قبل از بیان نکات برای خرید فرشی مناسب پارکت باید این نکته را بدانید که رنگ پارکت اولین چیزی است که باید در دکوراسیون خود در نظر بگیرید زیرا اگر رنگ پارکت شما نامناسب باشد کل فضای خانه نامناسب به نظر می آید نه فقط آن جایی که فرش پهن است. پس ابتدا باید رنگ پارکت شما مناسب باشد تا بعد هم با پهن کردن فرشی مناسب به زیبایی آن ها بیفزایید.

به طور کلی هر فضایی از خانه یک رنگ خاصی از پارکت را می طلبد. مثلا استفاده از رنگ سفید برای پارکت فضا هایی مثل اتاق خواب مناسب است اما این رنگ به هیچ وجه برای آشپزخانه توصیه نمی شود. یا اینکه در فضا هایی مثل پذیرایی از هر رنگی می توان استفاده کرد اما توصیه می شود تا از رنگ های گرم و زنده و طبیعی مثل عسلی یا فندوقی یا حتی رنگ تیره ی خود چوب استفاده کنید. به این دلیل که این رنگ ها نشان گر طبیعت هستند و با استفاده از این رنگ های طبیعی در پذیرایی می توانید این حس را به مهمان هم القا کنید.

اما نکته ای که این جاست این است که فرشی که قرار است روی پارکت پهن شود چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا از زیبایی این دو عنصر مهم در دکوراسیون کاسته نشود.

اولین نکته ای که هنگام خرید فرش باید به آن توجه کنید این است که رنگ فرش شما باید با پارکت کف سازگاری داشته باشد. برای مثال اگر پارکت شما طوسی یا کرم رنگ است بهتر است از فرش ها و مبلمان با رنگ تیره و گرم مثل زرشکی و قهوه ای استفاده کنید. یا اگر به دکوراسیون با رنگ بنفش علاقه مند هستید، می توانید از پارکت های استخوانی رنگ به عنوان کف پوش خود استفاده کنید. و یا اگر فرشی که مد نظر دارید تا خریداری کنید آبی یا رنگ های سردی از این قبیل است می توانید از پارکت های نسکافه ای رنگ بهره ببرید.

می توانید از پارکت هایی به رنگ فندوقی یا شکلاتی به همراه فرش های فانتزی آبی یا صورتی استفاده کنید که این ترکیب برای اتاق خواب بی نظیر است.

اگر قصد دارید تا در آشپزخانه منزل تان هم از پارکت بهره ببرید توصیه می شود تا از پارکت هایی با رنگ های طوسی، بژ و کرم استفاده کنید زیرا اگر رنگی روشن تر از این ها استفاده کنید باعث تمیز کاری هر روزه ی کف آشپزخانه می شود و اگر رنگی هم تیره تر از این رنگ ها را انتخاب کنید باعث می شود تا دیگر لکه های روغن و لکه های غذا به چشم شما نیایند. می توانید برای تکمیل زیبایی آشپزخانه ی خود از فرش های فانتزی گرد یا بیضی در وسط آشپزخانه یا در زیر میز غذا خوری استفاده کنید. یا حتی می توانید از رانر ها برای پر کردن کف آشپزخانه استفاده کنید. اما بهتر است که فرش کمی از دیوار و کابینت ها فاصله داشته باشد تا پارکت ها هم دیده شوند.

پارکت هایی با رنگ های بژ و کرم و رنگ هایی از این دسته برای هر مکانی توصیه می شوند. زیرا به راحتی با دیگر وسایل اطراف خود مثل پرده، مبل و حتی فرش ست می شوند.

نکته ی بعدی که باید در نظر بگیرید اندازه ی فرش شماست. اگر کف پوش شما پارکت است، در این جا دیگر نباید به طور کامل از فرش برای پوشاندن کف استفاده کنید. زیرا با این کار دیگر پارکت پوشانده می شود و هیچ جذابیت و تاثیری هم در دکوراسیون تان نخواهد داشت. پس باید اندازه ی فرش را کوچکتر از اندازه ی ابعاد آن مکان در نظر بگیرید. حتی این کوچک بودن اندازه ی فرش می تواند خیلی زیاد هم باشد. مثلا اگر فضایی دارید که با دو فرش 12 متری پر می شود می توانید از یک فرش 12 متری استفاده کنید و بقیه ی کارِ زیبایی دکوراسیون را به پارکت واگذار کنید تا آن هم خودنمایی کند.

به علاوه اگر نگران این هستید که با انجام این کار در زمستان کف منزل تان سرد می شود و راه رفتن روی آن برایتان دشوار است باید بگوییم که سخت در اشتباهید چون یکی از ویژگی های پارکت ها عایق حرارت بودن است که باعث می شود تا در زمستان کف خانه گرم باشد.

در انتخاب فرش اتاق خواب هم می توانید به این صورت عمل کنید که فرشی را انتخاب کنید تا در صورت پایین آمدن از تخت خواب پا های شما روی فرش قرار بگیرند پس در این جا هم قرار نیست تا کل اتاق را توسط فرش بپوشانید.

نکته ی پایانی این است که پاک کردن لکه ها و کثیفی ها از روی پارکت خلی راحت تر از پاک کردن لکه ها از روی فرش است. پس خیلی اصراری به پر کردن فضای خانه توسط فرش نداشته باشید. زیرا پارکت ها به راحتی و با یک تی تمیز می شوند.

بازدید : 17
سه شنبه 3 تير 1399 زمان : 11:46

از بین بردن بوی دوغ از روی فرش

همانطور که می دانید دوغ مایعی اسیدی و گازدار است که در صورت ریختن روی فرش و ماندن لکه به مدت زیاد باعث آسیب رسیدن به بافت و الیاف فرش می شود. ضمن اینکه اگر به پاک کردن لکه ی دوغ از روی فرش نپردازیم، باعث ایجاد بوی نامطبوعی در فرش می شود.

پس باید هرچه سریع تر به شستن و پاک کردن لکه ی دوغ بپردازید.

برای شروع کار ابتدا باید لکه و رطوبت حاصل شده را با استفاده از یک حوله یا پارچه ی تمیز پاک کنید. برای این کار سعی کنید دستمال را از خارج به سمت وسط لکه بکشید تا لکه ی دوغ به دیگر قسمت های فرش سرایت نکند و لکه پخش نشود. سپس برای بهتر شدن کار مقداری آب سرد روی فرش اسپری کنید و با یک حوله یا دستمال تمیز آن را پاک کنید.

حال باید به شست و شوی فرش بپردازید تا بوی نامطبوع دوغ روی فرش شما نماند. برای این کار مقداری از شامپو فرش را داخل آب ریخته و با یک اسفنج یا فرچه روی قسمتی از فرش که لکه ی دوغ ریخته بکشید. سپس تشتی را در زیر فرش قرار داده و آب سرد را روی آن قسمت از فرش بریزید به طوری که آب های کثیف به درون تشت ریخته شود. بعد از آن توسط یک حوله، نم و رطوبت فرش را تا جایی که می توانید بگیرید.

اگر بعد از انجام تمامی کار های بالا باز هم بوی بد دوغ را از فرش استشمام کردید می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. بدین صورت که مقداری جوش شیرین را روی سطح فرش ریخته و با کمک مسواک یا فرچه فرش را مالش دهید تا جوش شیرین به بافت های فرش برود. هرچه بیشتر جوش شیرین در فرش باقی بماند تاثیر بهتری خواهد داشت. ضمن اینکه جوش شیرین ماده ای است که در همه جا موجود است و قیمت ارزانی هم دارد. پس در ریختن آن خساست به خرج ندهید و به طور کامل سطح فرش را از جوش شیرین پر کنید. بعد از گذشت 24 ساعت با جارو برقی سطح فرش را تمیز کنید.

بازدید : 18
سه شنبه 27 خرداد 1399 زمان : 11:43

چطور از بوی نم فرش خلاص شویم؟

فرش ها به دلیل تار و پودی که دارند محل خوبی برای نگهداشتن گرد و غبار و رطوبت هستند. اگر این رطوبت را از بین نبرید باعث رشد انواع قارچ ها و باکتری ها درون فرش و در نتیجه بروز انواع بیماری ها برای اهل خانه مخصوصا کودکان می شوند که همین باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع نم در فرش می شود. به وجود آمدن بوی نم در مکان ها و شرایط مختلف متفاوت است. این تفاوت به شایط آب و هوایی بستگی دارد. گاهی اوقات هم ریختن مقداری آب روی فرش و خشک نکردن سریع آن باعث به وجود آمدن نم می شود. یا اینکه خیلی از ما دیده ایم که فرش پس از شست و شو بوی نم می دهد که این به خاطر خشک نشدن کامل فرش می باشد. پس اگر شما هم فرش یا موکتی دارید که از بوی نم آن کلافه شدید، به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

روش هایی بسیاری برای خلاص شدن از بوی نم فرش وجود دارد که در زیر به آن ها اشاه می کنیم.

جوش شیرین: استفاده از جوش شیرین هم ساده و هم مقرون به صرفه است. نحوه ی استفاده از آن بدین صورت است که مقداری جوش شیرین را روی قسمتی از فرش که بوی نم می دهد ریخته و سپس با استفاده از یک فرچه فرش را مالش می دهیم تا جوش شیرین به خرد فرش رود. بعد از گذشت 24 ساعت با جارو برقی جوش شیرین های باقی مانده را از روی فرش بردارید. سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب آن قسمت از فرش را پاک کنید.

محلول آب و سرکه سفید: یک قاشق سرکه سفید را در یک لیوان آب ترکیب کنید سپس با استفاده از یک بطری شیشه شوی خالی محلول را روی فرش اسپری کنید. پس از اینکه محل مورد نظر خشک شد، آن جا را جارو بکشید. اگر هنوز هم بوی نم در فضا می پیچد، این عمل را چند بار تکرار کنید. بعد از اسپری کردن محلول آب و سرکه با استفاده از یک اسفنج و شامپو فرش آن محل را بشویید تا بوی سرکه ای که شاید باقی بماند، از بین برود.

لیمو ترش: لیمو ترش یک ماده ی اسیدی است که تاثیر به سزایی در از بین بردن بوی نم فرش دارد. ضمن اینکه در دسترس همه و مقرون به صرفه می باشد. یک لیمو ترش را از وسط نصف کرده و روی فرش قرار دهید. بعد از اینکه لیمو تاثیر خود را گذاشت، می توانید با استفاده از شامپو فرش به شست و شوی آن محل بپدازید.

اسطوخودوس: اسطوخودوس گیاهی با بوی بسیار خوب و آرامش بخش است. برای از بین بردن بو ینم فرش توسط اسطوخودوس ابتدا مقداری از این گیاه را از عطاری ها تهیه کنید. سپس یک پیمانه از این گیاه را خرد کرده و با جوش شیرین ترکیب کنید. سپس این ترکیب را روی قسمت هایی از فرش که بوی نم گرفته است، قرار دهید. هرچه بیشتر این ترکیب روی فرش باقی بماند اثر بخشی بهتری خواهد داشت. حال با استفاده از جاروبرقی مواد باقی مانده را از روی فرش بردارید. کار این ترکیب بدین گونه است که جوش شیرین باعث از بین بردن بوی نامطبوع نم از فرش می شود و بوی خوبی هم پس از این کار حاصل می شود اثر گیاه اسطوخودوس است.

روغن ضروری: این روغن از قسمت های معطر گیاهان مثل برگ، گل یا پوست به دست می آید که بوی خوشی دارد. این روغن ها را با جوش شیرین ترکیب کنید و همانند روش های قبلی پس از چند ساعت که روی فرش ماند و اثر خود را گذاشت، با استفاده از جارو برقی آن محل را تمیز کنید.

روغن اسانس: این روش هم همانند روش قبل است و با جوش شیرین ترکیب می شود.

آب اکسیژنه: در این روش مخلوطی از سه قاشق چایخوری آب اکسیژنه یا پودر هیدروژن پر اکسید و پنج قاشق چایخوری آب را ترکیب کرده و از آن برای از بین بردن بوی نم فرش و موکت استفاده کنید.

بوراکس: بوراکس یک نمک قلیائی است و طرز استفاده ی آن همانند جوش شیرین است و اغلب به عنوان ماده ای غیر سمی برای تمیز کردن خانه از آن استفاده می شود. بوراکس به تنهایی از پس بوی بد نم بر می آید اما در صورت لزوم می توانید از به جای جوش شیرین از اسطوخودوس یا روغن های ضروری استفاده کنید تا بعد از از بین رفتن بوی نم هم شاهد پیچیدن رایحه ی گل های اسطوخودوس در منزل خود باشید. روش کار بوراکس هم بدین صورت است که مقداری از بوراکس را روی فرش بپاشید و بعد از 30 دقیقه با جارو برقی آن محل را تمیز نمایید.

بازدید : 50
سه شنبه 13 خرداد 1399 زمان : 9:57

چگونه لکه های لوسیون و کرم را از روی فرش پاک کنیم ؟

مواد مورد نیاز :

1)مایع ظرفشویی

2)آب

3)پارچه های سفید

4)جاروبرقی

-- یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در دو فنجان آب خنک حل کنید و خوب به هم بزنید .یک دستمال سفید را درون محلول فرو کنید و به آرامی آن را بپیچانید. از لبه بیرونی لکه به سمت مرکز ان لکه را پاک کنید. اگر پارچه رنگی شد ، ان را تعویض کنید.

--دستمال سفید و تمیز در اب معمولی فروکنیدو با اسفنج لکه را پاک کنید و محلول را از روی فرش پاک کنید.

--با یک پارچه تمیز و خشک لکه را تمیز کنید و اجازه دهید یک شب خشک شود. هنگامی که فرش کاملا خشک است ، جاروبرقی بکشید. تا الیاف به حالت اولیه باز گردد.

بازدید : 64
سه شنبه 6 خرداد 1399 زمان : 8:12

چگونه لکه های چمن را از فرش جدا کنیم؟

قبل از اینکه وارد مبحث پاک کردن لکه شویم ،لازم است توضیح دهیم که منظور از لکه چمن ، لکه ای است که گیاهان روی فرش جای میگذارند. مثلا حالتی که فرش در پارک پهن میکنیم ،لکه های سبز رنگی روی فرش مشاهده میکنیم. منظور ما در این متن همان لکه ها هستند.

مراحل پاک کردن لکه چمن

1)با استفاده از جارو برقی باقیمانده ها را از روی فرش پاک کنید. بیشتر لکه چمن را از فرش بخراشید.

2)یک دستمال به رنگ روشن یا دستمال کاغذی را با آب خنک مرطوب کنید. بدون لکه را به آرامی پاک کنید.

3)این مرحله را ادامه میدهیم تا لکه چمن از روی فرش برداشته شود.

4) دو قاشق چایخوری صابون را با آب ولرم مخلوط کنید.

5)حوله تمیز با محلول صابون مرطوب کنید. لکه را پاک کنید تا زمانی که دیگر لکه به پارچه رنگ پس ندهد. ممکن است لکه به طور کلی در این مرحله از بین برود ،اما اگر لکه پاک نشد ، به سراغ مرحله بعد بروید.

6)اگر لکه با محلول آب صابون پاک نشد ،از الکل ، سرکه سفید استفاده کنید. آمونیاک روی این لکه موثر نیست.حتما قبل از استفاده از محلول لکه بر در ناحیه لکه ، در ناحیه ای از فرش که در چشم نیست استفاده کنید.

بازدید : 39
سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 زمان : 9:31

چگونه لکه آلبالو را از روی فرش پاک کنیم ؟

آلبالو به دلیل رنگ قرمزی که دارد به محض اینکه روی ریخته شود ،فرش دچار لکه میشود. بهترین کار این است که ابتدا تا لکه تازه است ،لکه را پاک کنید. تا لکه تازه است ،دستمال کاغذی روی لکه قرار بدهید تا رطوبت لکه توسط دستمال جذب شود.اگرلکه خشک است ، روی لکه آب سرد بریزید و مجددا لکه را با دستمال خشک کنید. محلولی از شامپو فرش و آب سرد به نسبت 1به 4 بسازید و با دستمال نخی روی لکه بکشید. پس از شستشوی لکه ،روی لکه آب سرد روی لکه اسپری کنید و با دستمال نخی تمیز خشک کنید. در مرحله پایانی بعد از خشک شدن فرش، هم جارو بکشید.

بازدید : 52
11 زمان : 1399:2

چرا بايد مرتبا فرشهاي خود را بچرخانيد ؟

1)مسير رفت و آمد

وقتي فرش شما روي زمين قرار گرفته است و اتاق از مبلمان پر شده است ،رفت وامد از يك ناحيه فرش سبب ميشود كه با گذشت زمان فرش در اين قسمت دچار كوبيدگي شود و حالت اوليه خود را از دست بدهد. اما اين در حالي است كه قسمتهايي كه فرش زير مبلمان است سالم ميماند.

2)قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

ميدانيم كه خورشيد ميتواند با انرژي خود كل خانه را نيرو ببخشد. ميدانيم كه قرار گرفتن در نور آفتاب ميتواند ويتامين ايجاد كند ،سبب آفتاب سوختگي شود و يا حتي سرطان پوست ايجاد كند. با اين حال اغلب به اثراتي كه نور آفتاب روي فرشها ميگذارد توجهي نميكنيم. نور آفتاب كه به مرور زمان باعث از بين رفتن رنگ موجود در فرش ميشود. بنابراين هر 6 ماه تا يك سال جابه جايي فرش انجام دهيد.

بازدید : 57
11 زمان : 1399:2

نحوه حذف لكه كدو تنبل از فرش

تكه هاي بزرگ كدو را از روي فرش برداريد به گونه اي كه تنها لكه اي كه از كدو روي فرش ايجاد شده است روي فرش باقي بماند. با استفاده از چاقو اين كار را انجام دهيد. يك قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي را با دوفنجان آب گرم مخلوط كنيد. با استفاده از يك پارچه تميز يا دستمال كاغذي محلول پاك كننده را روي الياف فرش بكشيد. هميشه از لبه بيروني لكه به سمت مركز لكه حركت كنيد تا از بزرگتر شدن لكه جلوگيري شود. از يك پارچه خشك تميز استفاده كنيد و الياف فرش را در قسمتي كه لكه قرار دارد از هم باز كنيد تا محلول جذب شود. مراحل پاك كردن لكه را ادامه دهيد تا لكه پاك شود. اگر مشاهده كرديد كه لكه پاك نميشود و اصطلاحا سمج است از محلول آمونياك براي پاك كردن لكه استفاده كنيد. محلول آمونياك را به اين صورت درست كنيد كه يك قاشق غذاخوري امونياك را در دو فنجان آب گرم مخلوط كنيد. همان مراحل پاك كردن لكه را ادامه دهيد. سپس تمام محلول را از روي فرش آبكشي كنيد. از گرماي مستقيم براي خشك شدن لكه استفاده كنيد. (نور آفتاب )سپس هنگامي كه فرش خشك شد از جاروبرقي براي برگرداندن الياف فرش به حالت اوليه استفاده كنيد.

بازدید : 55
11 زمان : 1399:2

تكه هاي مربا را از روي فرش برداريد. (با استفاده از قاشق يا چاقو )لكه را مالش ندهيد زيرا لكه در الياف فرش نفوذ ميكند. براي از بين بردن لكه از محلول يك قاشق چايخوري مايع ظرفشويي با دوفنجان آب گرم مخلوط كنيد .يك دستمال سفيد را در محلول فرو كنيد.سپس با دستمال آغشته شده لكه را پاك كنيد. يك پارچه را در آب خنك فرو كنيد، تا محل تميز شده را بشوييد. پاك كردن همه محلول از فرش مهم است؛زيرا در صورت باقي ماندن محلول روي فرش ممكن است خاك جذب كنداگر رنگ خواركي به مربا اضافه شده است و لكه باقي مانده با پارچه تميز آغشته به الكل يا پر اكسيد هيدروژن پاك كنيد. البته ناگفته نماند كه اگر فرش شما رنگ روشني دارد ميتوانيد از اين محلولها استفاده كنيد.

بازدید : 52
11 زمان : 1399:2

پاك كردن لكه لبواز روي فرش

لبو ميتواند هر وسيله و حتي پوست انسان را رنگي كند. اما خوشبختانه پاك كردن لكه از روي فرش كار سختي نيست.

مواد مورد نياز:

1)دستمال كاغذي

2)نان سفيد

3)club soda(همان آب سودا يا آب گاز دار است.)

4)يك لباس

5)مايع ظرف شويي

6)خمير ريش

7)مسواك قديمي

8)آمونياك

مراحل حذف لكه :

-مرحله اول با دستمال كاغذي يا تكه اي نان سفيد لكه را از روي فرش برداريد.(موادي كه روي فرش ريخته شده وقابل حل شدن است.)

-مرحله دوم اين است كه قسمت از فرش را با soda اسفنج كنيد. سپس مايع ظرف شويي روي لكه قرار بدهيد واين كار را ادامه دهيد تا لكه برداشته شود.

-مرحله سوم اگر آب سودا در دسترس يك قاشق غذاخوري مايع ظرف شويي را دريك فنجان آب حل كنيد و مخلوط را بهم بنيد تا كف كند.

-پارچه اي براي اسفنج كردن صابون روي لكه استفاده كنيد .سپس با پارچه خشك لكه را خشك كنيد.

-اگر در مرحله قبل لكه حذف نشد از خمير ريش استفاده كنيد.

-مقدار كمي كرم را روي لكه بريزيد. با استفاده از يك مسواك قديمي فرش را پاك كنيد.

-در مرحله آخر از آمونياك استفاده كنيد. حدود يك قاشق غذاخوري را درون فنجان آب بهم برنيد .محلول را روي لكه اسفنج كنيد. سپس با يك پارچه خشك كنيد. اين كار را تكرار كنيد تا لكه پاك شود. هنگامي كه لكه از بين رفت منطقه را با آب ساده اسفنج كنيد .باقيمانده محلول را بشوييد،سپس ناحيه را خشك كنيد.

نكته:در هنگام تميز كردن لكه لبو از آب گرم استفاده نكنيد.

در هنگام كار با آمونياك احتياط كنيد.

تعداد صفحات : 2

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 27
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 6
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 10
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 125
 • بازدید ماه : 36
 • بازدید سال : 1636
 • بازدید کلی : 1636
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی